Kategori | Teknoloji

İnternet Bağlantı Hızınız Çok mu Yavaş ?

İnternet Çok Yavaş ? – İnternet Hızım Aniden Düştü? – İnternet Bağlantısı Çok Yavaş ?

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Sizde yukarıdaki soruların cevabını merak ediyorsunuz. İnternet bağlantı hızının yavaşlamasına sebep olacak birçok etken mevcut. Fakat bazen hiç ummadığınız bir problem bağlantı hızınızı yok denecek seviyeye kadar düşürebilir.

İnternet bağlantı hızında ve yerel ağ da problem yaşıyorsanız, kuşkulanmanız gereken şeylerin arasında Ethernet portlarını da katmalısınız.

Analizci Richi Jennings’e söylediğine göre; Ethernet portlarının arızalanması hiç de az karşılaşılan bir problem değil. Jennings bağlantısında ki bir problemi şöyle anlatıyor:

“Dört gündür internet bağlantı sorunları yaşıyordum. Servis sağlayıcım kendine ait hiçbir sorun bulamadı ama bağlantım çevirmeli bir bağlantıdan bile yavaştı. Ağ donanımımdan şüphelenmedim çünkü kablo modemiyle direkt olarak internete bağlanan PC’lerde de aynı sorun mevcuttu. Servis sağlayıcımın tavsiyesiyle modemimi değiştirdim ama sorun düzelmedi. Yavaşlık her zaman meydana gelmiyordu ve bazen normal hızına geri dönüyordu. Komşularımın bant genişliğini harcadığını düşündüm ama sorunun meydana geldiği saatlerde herkes uyuyor olacaktı. Sonunda oturma odamdaki Netgear GS605 switch’i değiştirmeye karar verdim. Ve inanması zor ama GS605’i ağımdan kaldırır kaldırmaz sorun düzeldi.”

Sizde yukarıda bahsedilen sorundan şikayetçi iseniz ve hala bu yavaşlığın sebebini bulamadıysanız; Ağ donanımlarınızı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

You must be giriş yapan to post a comment.

Kategoriler

Arşivler